Çemsan, nişastanın hazırlanmasından depoya, depodan nakliyeye kadar her aşamada eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Nişasta, doğanın başlıca yenilenebilir kaynaklarından ve aynı zamanda gıda ve endüstriyel ekonominin ana dayanaklarından biridir.

Buğday ununda yaklaşık % 70-80 oranında nişasta bulunur.

Gıda sektöründe birçok tatlı çeşidinde, unlu mamullerde ve çocuk mamalarında kullanılmaktadır. Bir başka kullanım alanı olan tekstil sanayinde pamuklu dokuma işleminde apre ve haşıl olarak kullanılmaktadır.

Buğday nişastası aşağıdaki proses işlemleri sonucunda elde edilir. Bu işlemler sırasında buğday Çemsan tarafından özenle dizayn edilen ekipmanlardan geçerek en verimli şekilde son ürün haline dönüşür.Dünyadaki birçok ülkede, Çemsan tarafından kurulan tesislerde nişasta ve tatlandırıcı üretilmektedir.

Tesis kurulumu sırasında sahada denetleyici ve uzmanlık hizmeti verilmektedir. Mühendislerimiz hem mekanik devreye alma hem de proses başlatma sırasında sahada bulunmaktadır.

Müşterilerimize ekonomik, çevre ve kullanıcı dostu teknolojiler sunarken, en güvenli süreç yönetimi yaklaşımını göz önünde bulundururuz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.