Çemsan, buğday nişastası üretiminin her aşamasında; nişastanın hazırlanmasından depoya, depodan nakliyeye kadar eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Nişasta, doğanın başlıca yenilenebilir kaynaklarından ve aynı zamanda gıda ve endüstriyel ekonominin ana dayanaklarından biridir.

Buğday ununda yaklaşık % 70-80 oranında nişasta bulunur.

Gıda sektöründe birçok tatlı çeşidinde, unlu mamullerde ve çocuk mamalarında kullanılmaktadır. Bir başka kullanım alanı olan tekstil sanayinde pamuklu dokuma işleminde apre ve haşıl olarak kullanılmaktadır.

Aşağıdaki proses işlemleri sonucunda buğday nişastası üretimi gerçekleşir. Bu işlemler sırasında buğday Çemsan tarafından özenle dizayn edilen buğday nişastası üretim tesisi ekipmanlarından geçerek en verimli şekilde son ürün haline dönüşür.Dünyadaki birçok ülkede, Çemsan tarafından kurulan buğday nişastası üretim tesisinde, nişasta ve tatlandırıcı üretilmektedir.

Buğday nişastası üretim tesisi kurulumu sırasında sahada denetleyici ve uzmanlık hizmeti verilmektedir. Mühendislerimiz hem mekanik devreye alma hem de proses başlatma sırasında sahada bulunmaktadır.

Müşterilerimize ekonomik, çevre ve kullanıcı dostu teknolojiler sunarken, buğday nişastası üretimi için en güvenli süreç yönetimi yaklaşımını göz önünde bulundururuz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.