Hidrosiklonlar

Hidrosiklonlar nişasta yıkama sistemi, protein, kepek, yağ ve çeşitli nişasta bulamacından bulunan safsızlıkları gidermek için kullanılır.

Hidrosiklonlar ile son üründe istenen proses verilerine uygun optimum dizayn proses uzmanlarımız tarafından özel hesaplama programları ile yapılmaktadır.

Sistemde kullanılan tüm ekipmanlar bu proses için özel üretilmiş uzun ömürlü, son teknoloji ve maksimum verim sağlayan ekipmanlardır.

Hidrosiklonlarda sistemin kontrolünün son teknoloji otomasyon sistemi ile yapılması optimum su tüketimi ile maksimum üretimin sağlanmasına olanak vermektedir.

Otomasyon sisteminde geçmişe dönük tüm ölçüm ve kontrol verilerine ulaşılabilmektedir. Bu sayede son ürün kalitesinde maksimum standardizasyon sağlanmaktadır.

Sistemde tüm akışlar, çıkan ürün yoğunlukları, sistem basıncı ve sıcaklık gibi kritik proses parametreleri online olarak operatör ekranları üzerinden izlenebilmekte ve otomatik kontrol edilebilmektedir. Son teknoloji otomasyon ekipmanları ve sofistike scada sistemleri ile donatılmıştır.

Ergonomik açıdan detayları incelenmiş kullanım kolaylığına sahip ekipman bağlantı çelik konstrüksiyonu ile birlikte kolaylıkla montajı yapılabilen prefabrik üniteler olarak imal edilmektedir.

En son ve uluslararası norm ve standartlara uygun olarak tasarlanan nişasta yıkama sistemimiz pazarda en iyisi olarak kabul edilmektedir.

Hidrosiklonların Avantajları;
• Yüksek verimli yıkama
• Kolay kullanım
• Kolay bakım
• Düşük enerji tüketimi (Enerji verimli pompalar)
• Düşük su tüketimi
• Düşük salmastra suyu tüketimi

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.