Demineralizasyon Üniteleri

Demineralizasyon sistemleri, son ürünün kokusu ve rengi üzerinde istenmeyen etkileri olan tüm mineralleri, renklendiricileri ve yabancı maddeleri uzaklaştırır. Anyonik / katyonik reçineler kullanılarak yüksek verimli renk giderme gerçekleştirilir.

En yeni otomasyon sistemleri teknolojisi kullanılması, rejenerasyon sırasındaki verimliliği maksimize etmemize, rejenerasyon süresini ve kimyasalların tüketimini en aza indirgememize yardımcı olur ve aynı zamanda reçinenin ömrünü arttırarak maliyetleri düşürür. Tüm demineralizasyon sistemleri tek bir dokunuşla tüm işlemlerin yapılabildiği gelişmiş scada sistemleri ile donatılmıştır.

Tüm geçmiş verilere/olaylara ve kontrol verilerine otomasyon sistemlerinin kullanılmasıyla ulaşılabilir. Ürün kalitesi insan faktöründen bağımsız olarak kararlı ve standart hale getirilebilir.

Demineralizasyon sistemlerinde gıda sınıfına uygun kauçuk kaplı karbon çelik basınçlı kaplar kullanılmaktadır. Bu üniteler CPVC veya paslanmaz çelikten yapılmış ve polipropilen / paslanmaz çelik elek ile sarılmış olarak imal edilir. Ünite borulamasında polipropilen kaplı karbon çeliği, kauçuk kaplı karbon çeliği veya paslanmaz çelik boru kullanır.

Anyonik ve katyonik safsızlıkları gidermek için kullanılan demineralizasyon sistemlerinde otomatik vanalar ve kolonlar scada sistemleri ile kontrol edilir.

Çalışma prensibi
Tatlandırıcı endüstrisinde, temizleme ve parlatma için kullanılan iyon değişim reçineleri, şurup akışında istenmeyen iyonları almak için kullanılır. Şurup reçine ile temas ettiğinde, pozitif iyonlar katyon kolon tarafından, negatif iyonlar anyon kolon tarafından yakalanır.

Demineralizasyon Sistemlerinin Avantajları ve Özellikleri;
• Kompakt yapı, kurulumu kolay ve entegre
• Yüksek işlem teknolojisi
• Tam otomatik kontrol sistemi
• Reçine tasarrufu
• Düşük su ve kimyasal tüketimi

İyon Değişim Sistemleri Uygulama alanları
• Su arıtma
• Tatlandırıcı endüstrisi
• Kimyasal endüstri

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.