Kozmetik ve hijyen sektörünün ihtiyacı olan ve hijyenik üretimi esas alan, çevre dostu tesisler tasarlıyoruz. Verimlilik ve yüksek ürün kalitesi tesislerimizin ana fikridir.

Şampuan, losyon, merhem, pomad, krem, sabun, diş macunu ve benzeri yüksek viskoziteli kozmetik ve hijyen ürünlerinin yüksek kalitede üretim ekipmanlarını üretiyor, bunların tesislerdeki süreçlere entegrasyonu konusunda kurulum ve eğitim hizmetleri sunuyoruz. Tesisimizde, yeni emülsiyon ürünleri geliştirmek için kullandığımız tam donanımlı ve son proses teknolojilerin uygulanmasına imkân kılan bir laboratuvar ünitemiz mevcuttur. Müşterimizle birlikte yapılan testler sonucu final ürüne yönelik çalışmalar (down-scale/up-scale) yapmaktayız.

Kozmetik ve hijyen sektörünün gereksinimlerini karşılayacak yüksek kaliteli ekipmanların tasarımı, imalatı, montajı gibi hizmetleri yerine getirirken tamamen müşteri gereksinimlerini ön planda tutuyoruz. İç yüzey kalitesi farklı ürünlere özel Ra=0,1 mikrona kadar; dış yüzey kalitesiyse müşteri isteğine göre çeşitlilik gösteren bir çerçevede her türlü gereksinimi karşılayabiliyoruz. Tasarımlarımız kesikli veya sürekli üretimler için ve tamamen müşteri odaklı yapılmaktadır. Kozmetik ve hijyen ürünlerinin üretimi için tasarladığımız ekipman ve sistemlerin geliştirilmesinde kullanılan yazılımlar arasında 3D çizim programları da bulunmaktadır. Tasarımlarımız GMP, cGMP, 21 CFR Part 210, FDA gibi sektöre mahsus mevzuatların esasları dikkate alınarak yapılıyor. Dokümantasyon çerçevesinde FAT raporları, DQ, IQ, OP, PQ gibi belgeleri düzenliyor ve müşterinin düzenlemesinde destek veriyoruz.

Kozmetik ve hijyen sektörü için ürün karıştırıcılı, homojenizatörlü, ısıtıcılı ve izolasyonlu birçok aksesuar ve farklı özelliklere sahip ekipmanlar tasarlayıp ürettiğimiz tesisimizde hızlı kapak açma/kapama sistemleri, kelepçe mekanizmaları, bayonet sistemleri ve diğer pek çok donanımı sizler için kullanıma hazır biçimde teslim ediyoruz. Özel proses ekipmanları yanı sıra üniteler ve boru devreleri de kuruyoruz. Ekipman ve sistemlerimiz, yüksek verim ve asgari enerji tüketim ilkelerine göre tasarlanmakta ve kurulmaktadır. Müşteri taleplerine göre yıkama ve sterilizasyon sistem ve süreçleri (CIP/SIP) uygulanıyor ve FAT çerçevesinde test ediliyor. Kozmetik ve hijyen sektörüne özel çok farklı karıştırıcı çözümleri uyguluyoruz (düşük devirli paletli, sıyırıcılı, yüksek devirli, manyetik, "co-axial" çift yönlü, homojenizatörlü, soğutmalı/ısıtmalı, v.b.). PED97/23/EC (CE) ve ASME VIII/1 (U-stamp) basınçlı ekipman tasarım ve üretim yetkimiz çerçevesinde kullandığımız imalat ekipmanları en güncel teknolojiye sahiptir (orbital kaynak makineleri, otomatik kaynak ve taşlama/polisaj sistemleri).

Kozmetik ve hijyen ürünleri üretimi için tasarladığımız tesislerde, müşterilerimizin isteklerine uygun doğru çözümler üretiyor ve ilerleyen proses aşamalarında oluşabilecek sorunlar için müşterilerimize önceden farklı öneriler sunuyoruz.

Kozmetik tesislerinde son teknoloji otomasyon sistemleriyle stabil ve kararlı bir çalışma gerçekleştirmek için gelecekte ihtiyaç duyulabilecek muhtemel konularda teknoloji ve ürün geliştirme çalışmaları yapıyor, süreçlerimizde kalitenin yükseltilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi için AR-GE çalışmalarımıza sürekli devam ediyoruz. Kozmetik ve hijyen sektöründeki her türlü ekipmanın gerek elektrik gerekse otomasyon sistemlerini süreç gereksinimlerine uygun olarak dizayn ediyor, tüm dokümantasyonu dünya standartlarına göre hazırlıyoruz.

Çemsan’da Audit trail çözümlerini üretim seviyesinde endüstriyel operatör panelleriyle ve gelişmiş SCADA sistemleri ile sunuyoruz. Ayrıca Audit trail kayıtlarının elektronik imzalı olarak SCADA bilgisayarında saklanmasını sağlıyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.