Şekerleme üretiminde sadece pancar veya kamış şekeri kullanılarak uygun yapıda gıda üretilmesi (özellikle şekerleme üretimi) söz konusu değildir. Çünkü ürünlerde yapışma, ambalajlamada güçlük ve istenmeyen kristalizasyon olayları oluşmaktadır. Fruktoz üretimi yapılırken, bunun engellenmesi için gıda proseslerinde belli bir oranda şurup kullanımı gereklidir.

Fruktoz üretimi sırasında doğal nişasta glikoza dönüştürüldükten sonra, enzimatik izomerizasyonu ile fruktoza dönüştürülür. Bunun sonucunda elde edilen bir karbonhidratın en basit şekli olan monosakkarit şekerine fruktoz şurubu adı verilir. Metabolize edilmesi için daha fazla parçalanması gerekmediğinden hücreler tarafından kolayca alınabilir.

%42 fruktoz içeren fruktoz şurupları içeceklerde, unlu mamullerde, ketçap, mayonez, süt ürünleri ve işlenmiş gıdalarda, dondurmada ve dondurulmuş tatlılarda kullanılmaktadır.

Çemsan, fruktoz üretimi sırasında fruktoz şurubunun geçeceği aşamaları özenle dizayn eder ve bu aşamalarda kullanılacak ekipmanları aynı itina ile üretir.Tatlandırıcıların hazırlanmasından depolama tanklarına taşınmasına kadar, Çemsan her aşamada eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Fruktoz üretim tesislerinde en önemli konu olan son ve yan ürünlerin gerekli verimliliğini elde etmek için en son otomasyon teknolojisi sistemleri ile kararlı süreçler hazırlıyoruz.

Tek bir düğmeyi kullanarak 10 yıl kadar eski herhangi bir işlem bilgisine internet üzerinden uzaktan erişim ve raporlama sistemi sunuyoruz. Fruktoz üretiminde kullanılan ölçü ve kontrol aksesuarları sayesinde, dünyanın en tanınmış şirketleri tarafından kullanılan sistemleri kullanıyoruz. Kalibrasyon veya hijyen sertifikalarına sahip çevre dostu fruktoz üretim tesisleri inşa ediyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.