Maltoz üretim tesislerinde; doğal nişastanın enzimlerle sıvılaştırılması sonucu bir şeker elde edilir. Berrak, renksiz ve koyu kıvamlı yapıdaki bu şekere maltoz şurubu adı verilir.

Maltoz üretimi ile elde edilen bu şurup sert şekerleme, jöleli şeker, şekerlemeler, reçel, dondurma, karamel, lokum, helva ve unlu mamüller için reçel dolgusu üretiminde kullanılır.

Maltoz şurubu, yüksek maltoz seviyesine sahip organik şurupların genel adıdır. Özellikle diyabetik ve diyet tamamlayıcı gıdalarda kullanılan saf, renksiz ve koyu kıvamlı bir sıvıdır. Karbonhidratların (şeker, nişasta vb.) temel enerji kaynağımız olmasından dolayı, maltoz üretimi günden güne popülerlik kazanmaktadır. Beyaz şeker, maltoz şurubundan farklı olarak herhangi bir besin değerine sahip değildir. Akçaağaç ve bal şurupları ise besin değerine sahiptir, ancak kandaki şeker miktarında artışa yol açarlar. Bu nedenle maltoz şurubu, sağlığına dikkat eden ve şeker tüketiminden vazgeçmek istemeyen insanlar için vazgeçilmez bir alternatif olmuştur.

Dizayn ettiğimiz maltoz üretim tesisleri ile müşterilerimize ekonomik, çevre ve kullanıcı dostu teknolojiler sunarken, en güvenli süreç yönetimi yaklaşımını göz önünde bulundururuz.

Nişasta bazlı tatlandırıcı endüstrisindeki teknoloji ve ürün geliştirme faaliyetlerine yoğun bir şekilde katılıyoruz. Maltoz üretimindeki süreçlerimizin kalitesini artırmak ve süreç maliyetlerimizi azaltmak için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine sürekli yatırım yapıyoruz.

Tek bir düğmeyi kullanarak 10 yıl kadar eski herhangi bir işlem bilgisine internet üzerinden uzaktan erişim ve raporlama sistemi sunuyoruz. Maltoz üretiminde; ölçü ve kontrol aksesuarları sayesinde, dünyanın en tanınmış şirketleri tarafından kullanılan sistemleri kullanıyoruz. Kalibrasyon veya hijyen sertifikalarına sahip çevre dostu maltoz üretim tesisleri inşa ediyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.