Glikoz Cemsan | Turnkey Starch Fructose Glucose Plants Units Equipments and Engineering | Glucose Cemsan | Turnkey Starch Fructose Glucose Plants Units Equipments and Engineering

Uzmanlığımız olan en gelişmiş rafineri teknolojisini kullanarak nişasta bazlı bir tatlandırıcı olan glikoz şurubu üretimi için uzun ömürlü glikoz üretim tesisleri tasarlıyor ve inşa ediyoruz.

Glikoz şurubu üretiminde; nişastanın asit ve/veya enzimlerle sıvılaştırılması sonucunda bir şeker elde edilir. Glikoz adı verilen bu şuruplar berrak, renksiz ve kıvamlı yapıdadır.

Nişasta bazlı şekerler kullanıldıkları sektörlere göre karbonhidrat kaynağı, tatlılık verici, renk oluşturucu, yapı ve kıvam verici olarak kullanılırlar. İçecek, şekerleme, reçel, sakız, helva, unlu mamuller ve dondurma sanayinde önemli role sahiptir.

Çemsan müşterilerine teslim ettiği glikoz üretim tesislerinde, nişasta sütünden elde edilen glikoz şurubunun geçeceği aşamaları özenle dizayn eder ve bu aşamalarda kullanılacak ekipmanları aynı itina ile üretir. Glikoz üretim aşamaları aşağıdaki gibidir:Çemsan, glikoz şurubu üretiminin her aşamasında; tatlandırıcıların hazırlanmasından depolama tanklarına taşınmasına kadar eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Glikoz üretim tesislerinde en önemli konu olan son ve yan ürünlerin gerekli verimliliğini elde etmek için en son otomasyon teknolojisi sistemleri ile kararlı süreçler hazırlıyoruz.

Tek bir düğmeyi kullanarak 10 yıl kadar eski herhangi bir işlem bilgisine internet üzerinden uzaktan erişim ve raporlama sistemi sunuyoruz. Ölçü ve kontrol aksesuarları sayesinde, dünyanın en tanınmış şirketleri tarafından kullanılan sistemleri kullanıyoruz. Kalibrasyon veya hijyen sertifikalarına sahip çevre dostu glikoz üretim tesisleri inşa ediyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.