Dişli Disk Tipi Değirmenler

Masarasyondan sonra, yumuşatılmış mısır çekirdeğini kırmak ve özü mısırdan çıkarmak için birinci ve ikinci kırma değirmenleri kullanılır. Mısır kırma işleminde, uzun ömürlü kullanım için özel alaşımlı döküm ve özel tasarım dişli disk tipi değirmenler kullanılır. Diskler her iki yönde de dönebilir.

Çalışma prensibi
Dönen elemanlar çok hassas bir dengededir ve şaft-yatak hizasını koruyan devasa tek parça çelik tabana monte edilir. Motor plakası ve motor destek parçası ağırdır ve makine tabanının bir parçasıdır. Motora ek desteğe gerek yoktur.

Dişli disk tipi değirmenler tasarlanırken hızlı kayış değiştirme özelliği göz önünde bulundurulur. Tahrik kayışlarının verimliliği ve basitleştirilmiş bakımı ile daha az aksama süresi sağlanır. Makinenin şaftı hareket ettirilmeden kayışlar değiştirilebilir. Bu esnada disk ve mil hizalamasını korur.

Proses ile temasta olan tüm parçalar daha uzun çalışma ömrü için paslanmaz çeliktir. Değirmen plakaları değiştirme kolaylığı için segmental formda dökülür ve set halinde dengelenir.

Plaka pozisyonu manuel kontrollü bir el çarkı ile ayarlanır.

Yataklar gres yağı ile yağlanır.

Dişli Disk Tipi Değirmenlerin Avantajları;
• Ağır ve sağlam yapı
• Daha az titreşim
• Daha uzun yatak ömrü
• Düşük bakım maliyeti
• Farklı güçlerde motor bağlanabilir

← Değirmenler

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.