Evaporatörler ve Isı Eşanjörleri

Evaporatörlerde ürünün kuru maddesi (DS), renk, tat ve kokuyu değiştirmeden tipik pazar taleplerine göre ayarlanır.

Evaporatörlerimiz enerji girişinin, giren ve çıkan ürünün hacminin, gövde ısısının, sistem basıncının ve diğer kritik işlem parametrelerinin gözlendiği en son teknoloji otomasyon ekipmanları ve gelişmiş scada sistemleri ile donatılmıştır. Bu sistemler operatör ekranları ile otomatik olarak kontrol edilir.

En yeni otomasyon teknolojisi kullanılması, minimum enerji kullanarak maksimum buharlaşma elde etmemize yardımcı olmaktadır.

Tüm geçmiş verilere/olaylara ve kontrol verilerine otomasyon sistemlerinin kullanılmasıyla ulaşılabilir. Ürün kalitesi insan faktöründen bağımsız olarak kararlı ve standart hale getirilebilir.

Yüzen kafa, sabit boru plakalı, U tüp ve tüp tipi ısı eşanjörleri üretiyoruz. (yatay veya dikey, üst kondansatörler, buharlaştırıcılar, emme ısıtıcıları, vakum sistemleri için kondansatörler vb.). Bu üretimler esnasında, ASME Sec. VIII Div.1, AD 2000-Merkblatt veya müşteri tarafından belirtilen diğer standartlara göre imalat yapmaktayız.

Kullanımı kolay yürüme yolları, platformlar ve merdivenlerle ergonomik olarak tasarlanmış, montajı kolay, prefabrik üniteler üretiyoruz. Paslanmaz çelik ısı eşanjörlerine ek olarak, gerekirse, her türlü çelik konstrüksiyon vb. içeren çeşitli inşaat malzemeleri sağlayabiliriz.

Gerekirse, gövde ve boru tipi ısı eşanjörleri için termal tasarım da yapmaktayız.

Düşey Film Evaporatörler

Düşey film evaporatörleri yatay veya eş merkezli düzenlenmiş santrifüjlü ayırıcılı dikey gövde-borulu bir ısı değiştiricidir.

Çalışma prensibi
Konsantre edilecek olan sıvı, ısıtma tüplerinin tepesine verilir ve tüp duvarlarının içinde ince bir film halinde aşağı akacak şekilde dağıtılır. Tüplerin dışının ısınması nedeniyle sıvı film kaynamaya başlar ve sonuç olarak kısmen buharlaşır. Başlangıçta yerçekimi nedeniyle oluşan aşağı doğru akış, buharın aşağı doğru akışı ile arttırılır. Sıvı ve buhar kalanderianın alt kısmında ayrılır.

Evaporatörler ve Isı Eşanjörlerinin Avantajları;
• En iyi ürün kalitesi - hafifçe buharlaşması , vakum altında ve buharlaştırıcıda çok kısa kalış süreleri nedeniyle.
• Yüksek enerji verimliliği - çok etkili düzenleme veya termal/mekanik buhar kompresörü ile ısıtma nedeniyle.
• Basit proses kontrolü ve otomasyonu - Düşen film evaporatörler, enerji beslemesi, vakum, besleme miktarları, konsantrasyonları, vb. değişikliklere hızlı bir şekilde tepki verir. Bu, nihai konsantrasyon için önemli bir önkoşuldur ve profesyonel otomasyon ile kontrol altında tutulmalıdır.
• Esnek çalıştırma - çalıştırmadan temizlemeye hızlı geçiş ve karmaşık olmayan ürün değişikliklerine kolay geçiş.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.