Tatlandırıcılar arasında en tatlı olanı kristal fruktozdur. Kristal fruktoz üretimi ile elde edilen tatlandırıcının, kalorisi azaltılmış gıdalarda ve içeceklerde, istenen lezzeti sağlamak için çok az miktarda kullanılması yeterlidir.

Kristal fruktoz, yüksek yoğunluklu tatlandırıcılar ve diğer şekerlerle birlikte kullanılabilmektedir. En sık kullanım alanı yiyecek ve içecek endüstrisidir. Tadı iyileştirmek ve / veya korumak için yiyeceklere eklenir. Alkollü içecekler ve unlu mamullerin fermantasyonunu sağlar. Raf ömrünü uzatmak için ekmeklerde ve unlu mamullerde suyu tutar. Kristal yapısından dolayı, dokuyu iyileştirmek ve tadı arttırmak için dondurmaya eklenir. İçerisinde kristal fruktoz üretimi ile elde edilen tatlandırıcı bulunan içecekler serinletici bir tada sahiptir ve ihtiyaç duyulan kaloriyi sağlamak için genellikle spor içeceklerine eklenir. Bir tatlandırıcı olarak kristal fruktoz saflığı ve insanlara veya hayvanlara zarar vermeden yüksek miktarda su tutma kabiliyeti nedeniyle hayvan yemi, ilaç ve kişisel bakım ürünlerinde bir besin takviyesidir.

Ortaklarımıza ekonomik, çevre ve kullanıcı dostu teknolojiler sunarken, kristal fruktoz üretimi için en güvenli süreç yönetimi yaklaşımını göz önünde bulundururuz.

Nişasta bazlı tatlandırıcı endüstrisindeki teknoloji ve ürün geliştirme faaliyetlerine yoğun bir şekilde katılıyoruz. Kristal fruktoz üretimi süreçlerimizin kalitesini artırmak ve süreç maliyetlerimizi azaltmak için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine sürekli yatırım yapıyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.