Kimya sektörü; petrokimya, lastik-kauçuk, plastik ve ürünleri, sağlık malzemeleri, ilaç, boya, deterjan-sabun vb. kozmetik, kimyasal maddeler, gübre, enerji gibi alt sektörlerden oluşmaktadır. Bu sektörlerde kullanılan ekipmanların üretimini yaparken güvenliği esas alarak, çevre dostu proses ekipmanları tasarlayıp, imalatını yapıyoruz. Ürettiğimiz kimyasal üretim makineleri ve ekipmanlarındaki en önemli unsurlar verimlilik ve yüksek ürün kalitesidir.

Kimya sektörüne proses tankları, basınçlı tanklar, karıştırıcılı tanklar, reaktörler, fermentörler, eşanjörler, evaparatörler, distilasyon kolonları, siklonlar vs. birçok aksesuar ve farklı özelliklere sahip ekipmanlar tasarlayıp üretimini yapıyoruz. Kimyasal üretim makineleri ve ekipmanlarını üretirken, yüksek kaliteli basınçlı ya da basınçsız, farklı malzeme kalınlıklarına sahip ekipmanların istenilen tasarım kodlarına göre (ASME, DIN, PED, BS vs.) hesaplanmasını, imalatını ve montajını sağlıyoruz.

Güvenliğin ve stabil üretimin çok önemli olduğu kimya sektöründe, müşterilerimizin isteklerine uygun doğru çözümler üretiyor ve ilerleyen proses aşamalarında oluşabilecek sorunlar için müşterilerimize önceden farklı öneriler sunuyoruz.

Kimyasal üretim makineleri ve ekipmanlarında olmazsa olmaz otomasyon sistemleri ile stabil ve kararlı bir çalışma ortamı sunuyoruz. Süreçlerimizde kalitenin yükseltilmesi ve maliyetleri düşürülmesi için AR-GE çalışmalarımıza sürekli devam ediyoruz. Kimya sektöründeki her türlü ekipmanın gerek elektrik gerekse otomasyon sistemlerini süreç gereksinimlerine uygun olarak dizayn ediyor, tüm dokümantasyonu dünya standartlarına göre hazırlıyoruz.

Kimya sektöründe otomasyonun önemi, üretimdeki değişkenlerin niteliği ve niceliğin fazlasıyla etkin olmasından dolayı en az hatayı kabul edecek şekildedir. Bundan dolayı kimyasal üretim makineleri ve ekipmanlarının imalatında kullandığımız sensör ve otomasyon ekipmanları son derece kalitelidir. Aynı zamanda yazılımda ve algoritmada da aynı özen ve kaliteyi göstermekteyiz.

Çemsan’da Audit trail çözümlerini üretim seviyesinde endüstriyel operatör panelleriyle ve gelişmiş SCADA sistemleri ile sunuyoruz. Ayrıca Audit trail kayıtlarının elektronik imzalı olarak SCADA bilgisayarında saklanmasını sağlıyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Bizimle irtibat kurun.